Przejdź do treści


Okradał sklepy, a wpadł przez środki odurzające. 18-letni mieszkaniec Sądecczyzny już usłyszał zarzuty

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Dzięki intensywnej pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu 18-letni sądeczanin został rozliczony z działalności przestępczej. Młody mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej – nie tylko posiadał przy sobie środki odurzające, ale również prowadził samochód pod ich wpływem. Jak się później okazało, nie były to jego jedyne przewinienia…

17 września 2019 roku, w związku z posiadaniem środków odurzających i prowadzeniem pojazdu pod ich wpływem, młody mężczyzna został przewieziony do komendy Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W wyniku intensywnej pracy dochodzeniowo-śledczej funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu połączyli kilka spraw ustalając, że 18-latek był również odpowiedzialny za dziewięć kradzieży sklepowych, do których doszło w okresie od stycznia do września 2019 roku na terenie Nowego Sącza.

18-latek na miejsca swojej przestępczej działalności wybierał głównie markety oraz sklepy zlokalizowane w galerii handlowej. Mimo że w jednym z nich, dzięki postawie pracownika ochrony, jego plany zostały pokrzyżowane i udało się zapobiec kradzieży, mężczyzna wcale się nie zniechęcił i kradł dalej. Jego łupem padły m.in. markowe perfumy, praliny, bombonierki, kawa, zestawy klocków znanego producenta, srebrna i złota biżuteria oraz zegarki. Złodziej nie pogardził też kilkoma opakowaniami proszku do prania, a łączna wartość przedmiotów skradzionych przez 18-latka przekroczyła 8700 złotych.

W czwartek 19 września br. młody mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał od policjantów zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży, a także nieuprawnionego posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia, ale z uwagi na fakt, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkim odstępie czasu i przy wykorzystaniu tej samej sposobności, sąd może orzec zwiększony wymiar kary.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu przychylił się do wniosku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i zastosował wobec 18-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz