Przejdź do treści


Nutella Mini Tour de Pologne w Nowym Sączu – Zgłoś swój udział

Nutella Mini Tour de Pologne - źródło UM Nowego Sącza

14 lipca, podczas 3 etapu wyścigu Tour de Pologne z Zawiercia do Nowego Sącza, również młodzi kolaże będą mogli sprawdzić własne siły na odcinku Nutella Mini Tour de Pologne. Wyścig realizowany jest równolegle do Tour de Pologne UCI World Tour i przebiega na wybranym odcinku jego trasy.

W Nutella Mini Tour de Pologne startują dziewczęta i chłopcy w wieku od 8 do 14 lat. Dotychczas w wyścigu wzięło udział ponad 10 tys. młodych miłośników i miłośniczek kolarstwa.

Wyścig rozgrywany jest z podziałem na płeć i trzy kategorie wiekowe: 8-10, 11-12 oraz 13-14 lat. Kategoria trzecia 13-14 lat o Puchar Młodzików ma formę zamkniętą i mogą wystartować w niej tylko zawodnicy z licencją kolarską.

Młodzi kolarze występujący w kategorii I (8-10 lat) będą mieli do przejechania trasę o długości 3,4 km ulicami: Lwowską, Krańcową, Jana Kilińskiego i Królowej Jadwigi. Zawodnicy z II kategorii (11-12 lat) przejadą tę samą trasę dwukrotnie, pokonując w sumie dystans 6,8 km.Trasa przejazdu I i II grupy Nutella Mini Tour de Pologne w Nowym SączuSzczegółowy plan dla kategorii I i II:

  • 12:15 Zbiórka zawodników na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu (potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start i pobranie numerów)
  • 14:15 Zbiórka zawodników na starcie
  • 14:25 Start ostry
  • 15:15 Przyjazd na metę zawodników
  • 16:45 Dekoracje zawodników

Zawodnicy walczący o Puchar Młodzików pokonają trasę 2 x 7,4 km ulicami Lwowską, Piotra Skargi, Bulwaru Narwiku, Jana Kilińskiego i Królowej Jadwigi.Trasa przejazdu grupy walczącej o Puchar Młodzików Nutella Mini Tour de Pologne w Nowym Sączu Plan zawodów:

  • 13:45 Zbiórka zawodników na ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu (potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start i pobranie numerów)
  • 15:15 Zbiórka zawodników na starcie
  • 15:25 Start ostry
  • 16:15 Przyjazd na metę zawodników
  • 16:45 Dekoracja zawodników

– W czasie Nutella Mini Tour de Pologne najważniejsze są pozytywne emocje młodych kolarzy. Nie dość, że startują oni na wybranym fragmencie trasy Tour de Pologne, to na dodatek w specjalnych strefach kibicuje im rodzina, znajomi i przyjaciele. To doświadczenie i emocje, które zostają z nami przez całe życie – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny 73. Tour de Pologne UCi World Tour.

– Od wielu lat biorę udział w różnych wyścigach kolarskich na całym świecie. Nigdzie jednak nie widziałem takiego wydarzenia sportowego dla najmłodszych jak Nutella Mini Tour de Pologne. Myślę, że to świetny sposób, aby zachęcić dzieciaki do aktywności fizycznej oraz przekazać im uniwersalne wartości związane ze sportem, jak fair play czy też współpraca zespołowa – podkreśla Michał Kwiatkowski, Zawodnik Team SKY, Mistrz świata z 2014 roku, który w przeszłości startował w Mini Tour de Pologne.

Chcesz zgłosić swój udział w Nutella Mini Tour de Pologne? Regulamin oraz aktualny program startów dostępny jest na www.minitourdepologne.pl.

źródło: UM Nowego Sącza