Przejdź do treści


Nowy Sącz. Znaczne utrudnienia w ruchu w związku z przebudową linii kolejowej na terenie miasta

Przejazd kolejowy na ul zielonej w Nowym Sączu

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w związku z trwającą przebudową linii kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza, której inwestorem jest PKP, nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu.

Utrudnień należy spodziewać się od poniedziałku 13 listopada na ul. Kolejowej, gdzie całkowicie wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowy. Ruch pieszych zostanie utrzymany i poprowadzony istniejącym chodnikiem. Przy ul. Kolejowej, w okolicy posesji nr 54 zostanie zlokalizowany dodatkowy przystanek dla autobusów MPK.

Od poniedziałku zamknięte dla ruchu samochodowego i pieszego zostanie również skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną. Objazdy zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Sienkiewicza, Zygmuntowską, Kunegundy, Węgierską, Grunwaldzką, Zieloną oraz Wyspiańskiego, 29 Listopada, Nawojowską. Dojazd do posesji będzie możliwy. Zastępcza organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 2 lata.

Utrudnienia również na ul. Mickiewicza

W związku z trwającą przebudową linii kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza, która jest inicjatywą PKP. Również od poniedziałku, ulica Mickiewicza zostanie zamknięta dla ruchu. Ruch pieszych będzie nadal możliwy, dzięki wydzielonemu przejściu. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jagiellońskiej, sygnalizacja świetlna zostanie ustawiona w trybie ostrzegawczym, czyli światło będzie pulsować na kolor żółty.

Ulica Lenartowicza również zostanie zamknięta zarówno dla ruchu samochodowego, jak i pieszych. Dostęp do boiska sportowego zlokalizowanego przy ulicy Lenartowicza zostanie zapewniony od strony ul. Kościuszki.

Objazdy zostaną poprowadzone następującymi ulicami: Żeglarską, Kościuszki, Jagiellońską, Kunegundy, Węgierską, Radziecką. Dojazd do posesji będzie możliwy. Zastępcza organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 2 miesiące.

/źródło: MZD Nowy Sącz /fot. Google Street View