Nowy Sącz: Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków i groźby

Opublikowano 5 kwietnia 2017 przez
Nowy Sącz: Zatrzymani za posiadanie znacznej ilości narkotyków i groźby

Sądecka Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających. Dodatkowo jeden z nich udzielał je osobie małoletniej, a drugi przemocą i groźbą nakłaniał świadków do zmiany zeznań. Dwóch podejrzanych już trafiło do aresztu, cała trójka odpowie za swoje czyny.
Wieczorem 14 grudnia ub.r., policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Nowego Sącza siłowo weszli (nikt nie reagował na żądanie otwarcia drzwi) do mieszkania zajmowanego przez mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W rękach mieli prokuratorski nakaz zatrzymania, a gdy weszli do środka, zastali tam nie tylko 26-letniego mężczyznę, ale również młodą kobietę, której rodzina zgłosiła zaginięcie (przebywała tam jednak z własnej woli).

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 430 gram marihuany, ponad 36 gram amfetaminy, dopalacze, a ponadto wyroby tytoniowe bez polskiej akcyzy, paralizator, telefony, laptopy oraz wagi elektroniczne i woreczki strunowe. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, jak również ich udzielania osobie małoletniej.
Policjanci jeszcze w grudniu ubiegłego roku zatrzymali drugiego mężczyznę (32 lata), zamieszanego w tę sprawę. Zebrany przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów zmuszania przemocą i groźbą dwóch świadków do zmiany złożonych w tej sprawie zeznań.
Dochodzenie miało swój finał w marcu bieżącego roku, gdy zatrzymano związanego z tą sprawą 25-latka i przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec dwóch mężczyzn zatrzymanych w grudniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją dwóch podejrzanych trafiło do aresztu, niemniej jednak za popełnione przestępstwa grozi im znacznie więcej – jednemu z mężczyzn do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielanie osobie małoletniej, natomiast drugiemu, za zmuszanie świadków do zmiany zeznań – do 5 lat więzienia.
Wobec trzeciego z mężczyzn, zatrzymanego w marcu tego roku, policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Prokurator przychylił się do tego wniosku, niemniej jednak podejrzany (za posiadanie znacznych ilości narkotyków) może spędzić w więzieniu od roku do 10 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu