Przejdź do treści


Nowy Sącz: Zatrzymani za pobicie dwóch Sądeczan

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm Sądeczanom, którzy wzięli udział w pobiciu przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej Policji – 27 listopada br. około godz. 6:20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pobiciu dwóch mieszkańców Sądecczyzny w wieku 35 i 41 lat. Do zdarzenia doszło koło godz. 6:00 w rejonie ul. I Brygady w Nowym Sączu. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce niezwłocznie wysłano policjantów, którzy ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawców. W wyniku podjętych czynności 1 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali jednego ze sprawców 30-letniego Sądeczanina. Następnego dnia w ręce policjantów trafił 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza.

Zatrzymani działając wspólnie i w porozumieniu używając niebezpiecznych przedmiotów, wzięli udział w pobiciu dwóch Sądeczan. 2 grudnia br. dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty z art. 158 kk (pobicie) i 159 kk (pobicie z użyciem niebezpiecznych przedmiotów).

Ponadto 3 grudnia br. Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek sądeckiej Policji zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Za ten czyn grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu