Przejdź do treści


Nowy Sącz. W terenie zabudowanym jechał 125 km/h. Stracił prawo jazdy

Stopklatka z nagrania z wideorejestratora

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w Nowym Sączu kierowcę Volkswagena , który jechał z prędkością 125 km/h w obszarze zabudowanym na ulicy Barskiej. W wyniku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 75 km/h, 25-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto, otrzymał wysoki mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia około godziny 21:30, gdy patrol policji patrolujący ulicę Barską zauważył szybko poruszającego się volkswagena pomimo złych warunków atmosferycznych. Działania wideorejestratora ujawniły przekroczenie prędkości, co skłoniło mundurowych do zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej.

W wyniku przeprowadzonej kontroli, 25-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego otrzymał mandat i punkty karne za swoje wykroczenie. Dodatkowo, ze względu na już posiadane punkty karne, przekroczył limit 24 punktów, co skutkować będzie skierowaniem go na badanie psychologiczne i egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Te procedury są identyczne jak dla kandydatów starających się o prawo jazdy, a niezdanie obu części spowoduje utratę uprawnień do prowadzenia pojazdu, wymagając ponownego przejścia całej procedury uzyskania prawa jazdy, łącznie z kursem.

/źródło: KMP Nowy Sącz