Przejdź do treści


Nowy Sącz. Trzech nastolatków odpowie przed sądem za rozboje

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Sąd rodzinny zdecyduje o dalszym losie trzech nastolatków, którzy jednego dnia dokonali dwóch rozbojów na chłopcach w wieku 13 i 15 lat. Sprawcy pobili pokrzywdzonych i zabrali im telefony komórkowe.

Zdarzenie miało miejsce 26 grudnia ubiegłego roku, około godziny 21:20, w rejonie jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju na 13-latku, który został pobity i okradziony przez trzech młodych mężczyzn. Pracownik ochrony ujął jednego z napastników, a resztę zidentyfikowano i schwytano po szybkiej interwencji policji.

Dodatkowo, ustalono, że ta sama trójka dokonała wcześniej tego samego dnia, około godziny 18:30, rozboju na 15-letnim chłopcu na jednym z parkingów na osiedlu Westerplatte w Nowym Sączu. Ofiara została zaatakowana, a jej telefon komórkowy został skradziony.

Obecnie trzech nastolatków czeka na rozstrzygnięcie ich sprawy przez sąd rodzinny. Wszystkie niezbędne materiały zostały już przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

/źródło: Sadecka Policja