Przejdź do treści

Nowy Sącz. Trwają remonty ulic: Kochanowskiego, Westerplatte i Broniewskiego

Remont ul. Westerplatte - fot. UMNS

Po latach zaniedbań wiele nowosądeckich ulic doczekało się remontu. Niedawno informowaliśmy o zakończonym remoncie ulic Grodzkiej i Kunegundy oraz oddaniu do użytku wyremontowanych Al. Sucharskiego. Władze miasta nie zwalniają jednak tempa. Aktualnie trwają remonty ulic: Kochanowskiego, Westerplatte i Broniewskiego w Nowym Sączu.

Remont ulicy Kochanowskiego

Na ulicy Kochanowskiego prace trwają  na odcinku od ulicy Hallera do Nad Łubinką. Zakończono już roboty związane z przełożeniem gazu i prowadzone są roboty rozbiórkowe starej nawierzchni asfaltowej.

Remont ulicy Westerplatte

Remontowany jest odcinek ulicy Westerplatte od ulicy Lwowskiej do Alei Sucharskiego. Drogowcy zerwali już stary asfalt i wykonali podbudowę pod nową nawierzchnię. Prace zostaną zakończone jeszcze w tym tygodniu. W planie jest także remont odcinka w kierunku potoku Łubinka.

Remont ulicy Broniewskiego

Dzisiaj rozpoczęła się przebudowa ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Batalionów Chłopskich. W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami. Dodatkowo powstanie 88 nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni, a w miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego powstanie rondo. Zakończenie prac planowane jest w połowie grudnia bieżącego roku.

/źródło: UMNS