Przejdź do treści

Nowy Sącz. Straszył pobiciem dla 100 złotych. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

Do 12 lat więzienia grozi 23-latniemu sprawcy rozboju, który grożąc pobiciem wyłudził od swojej ofiary 100 złotych.

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 czerwca po godzinie 15.00, pod jedną z placówek sądeckiego banku. Do pokrzywdzonego podszedł młody mężczyzna i grożąc mu pobiciem dwukrotnie zażądał wydania 50 złotych. Gdy 23-latek otrzymał pieniądze, zażądał kolejnych banknotów, tym razem grożąc swojej ofierze uszkodzeniem samochodu. Poszkodowany stwierdził, że nie ma już więcej pieniędzy i wszedł do banku, a za nim niczym niezrażony 23-letni sprawca. Pracownik wyprosił jednak drugiego z mężczyzn, który nie korzystał z usług placówki i wtedy też o zdarzeniu powiadomiono sądeckich policjantów.

– Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce i już po kilku minutach wspólnie z pokrzywdzonym zauważyli sprawcę na przystanku autobusowym. Tam został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy, gdzie policjanci przedstawili mu zarzut rozboju. W momencie popełnienia czynu 23-latek był trzeźwy.- informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy sądeckiej Policji.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, jednak za rozbój (zgodnie z treścią art. 280 kodeksu karnego), grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz