Przejdź do treści


Nowy Sącz: Sprawca rozboju w rękach Policji

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu namierzyli i zatrzymali 27-latka podejrzanego o rozbój na pracownikach sklepu. Teraz decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

25 października br. około godz. 22:45 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu został powiadomiony o napadzie na jeden z sądeckich sklepów. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, posługując się niebezpiecznym przedmiotem, sterroryzował dwie ekspedientki i zażądał wydania pieniędzy. Napastnik zabrał gotówkę w kwocie około 2 tyś. złotych, po czym uciekł.

Natychmiast po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci, którzy podjęli szereg działań. Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren, zabezpieczyli ślady jak również przesłuchali osoby, które mogły posiadać wiedzę na temat rozboju. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – W oparciu o materiały operacyjne zostały pozyskane dane pozwalające na ustalenie sprawcy tego niechlubnego czynu. W wyniku podjętych czynności, 27 października br. policjanci zatrzymali na terenie Nowego Sącza 27-letniego Sądeczanina. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Czyn z art. 280 § 2 kk jest zbrodnią za którą grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Już teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym, ponieważ 28 lipca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu