Przejdź do treści

Nowy Sącz. Spada liczba nowych przypadków koronawirusa. Kiedy Nowy Sącz opuści „czerwoną strefę”?

Panorama Nowego Sącza – fot. Piotr Gaborek

W ciągu ostatnich 7 dni w Nowym Sączu potwierdzono 19 nowych przypadków koronawirusa. W tym samym czasie wyzdrowiało ponad cztery razy więcej osób. Nowy Sącz znajduje się jednak nadal w „czerwonej strefie”, gdzie obowiązują znacznie większe obostrzenia niż w pozostałych częściach Polski.

W piątek Posłanka Urszula Nowogórska skierowała do Ministra Zdrowia Interpelacje w sprawie zasad wyliczania wskaźników kwalifikujących powiaty do stref zagrożenia koronawirusem.

– W dniu dzisiejszym (04.09.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Powiat Limanowski został zaliczony do strefy czerwonej. Ministerstwo, informując o tym opierało się na wczorajszych danych według których, w ciągu doby w powiecie zanotowano 158 nowych zakażeń (tyle ile wynosi minimum strefy), ale według dzisiejszych danych powiat powinien się znaleźć w strefie żółtej, gdyż w ciągu dwóch tygodni potwierdzono w powiecie mniej, bo 149 zakażeń. Podobna sytuacja ma miejsce w Nowym Sączu, który już powinien zaliczać się do strefy żółte. – Czytamy w piśmie skierowanym do Ministra.

W sobotę na facebookowym profilu prezydenta Nowego Sącza pojawił się wpis informujący, że w poniedziałek prezydent wystąpi z oficjalną prośbą do Ministra Zdrowia o dogłębne przeanalizowanie sytuacji w Nowym Sączu. Prezydent poinformował także o przełożeniu  na przyszły rok Sądeckiej Jesieni Kulturalnej.

 

Kochani,