Przejdź do treści


Nowy Sącz: Skontroluj za darmo stan techniczny samochodów przed wyjazdem na urlop

Brake disc - Fot. pixabay.com

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Nowy Sącz i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu po raz kolejny podjęły działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Dzięki temu 1 lipca możliwe będzie bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.
Celem akcji pn. „Bezpieczny wyjazd na urlop” jest umożliwienie bezpłatnego sprawdzenia samochodu przed wyjazdem na urlop. Partnerem akcji jest Moto Sowa – Wojciech Sowa, Wielopole 140.
Diagnostycy Stacji Kontroli Pojazdów w sobotę 1 lipca br. w godz. od 9:00 do 13:00 będą sprawdzać najważniejsze podzespoły samochodów, m.in.: zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce, regulacje świateł. Zaznaczamy, że nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się przed wyjazdem, że poruszamy się sprawnym samochodem.
Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dołóżmy wszelkich starań by zminimalizować ryzyko takich zdarzeń i cieszmy z bezpiecznej podróży, pozostawiając z wakacji tylko miłe wspomnienia.
W okresie wakacyjnych urlopów sądeccy policjanci prowadzą szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. działania: „Bezpieczne Wakacje”, „Bezpieczne Wyjazdy” i „Bezpieczne Powroty”. Są to cykliczne akcje prowadzone przez Komendę Miejską Policji na obszarze miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom wypoczywającym w naszym regionie.

źródło: KM Policji Nowy Sącz