Przejdź do treści


Nowy Sącz: Sesja RM została przerwana przez protest prezydenta i części radnych

Dzisiejsza sesja Rady Miasta została przerwana przez protest prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz radnych z klubu “Koalicja Nowosądecka” i “Koalicja Obywatelska”, którzy w rękach trzymali kartki z napisem “Murem za Ludomirem”.

Po tym jak radni z klubu PiS i “Wybieram Nowy Sącz” kilkukrotnie odrzucili projekty uchwał przygotowane przez prezydenta Nowego Sącza a przewodniczący uniemożliwiali swobodne wypowiedzi radnych z klubu “Koalicja Nowosądecka” i “Koalicja Obywatelska”prezydent Ludomir Handzel zabrał głos.

Wobec zaistniałych faktów postanowiłem się zwrócić bezpośrednio do mieszkańców Nowego Sącza. Rok temu mieszkańcy w demokratycznych wyborach zadecydowali, że chcą zmiany. Rekordowa liczba głosów została oddana właśnie za programem zmiany. Od roku wstajemy z kolan. Dzisiaj mamy już pewność, że jest realizowany scenariusz powrotu do władzy układu przez który musieliśmy się wstydzić jako nowosądeczanie, jak wygląda nasze miasto – mówił Ludomir Handzel.

Jest realizowany scenariusz powrotu do władzy, poprzez hamowanie inwestycji. W tym roku będziemy również przyjmować budżet na 2020 rok i też pewnie będzie zablokowany.
Sądeczanie to znaczy, że dla grupy ludzi, która tęskni za władzą mamy nie mieć basenu, mostu południowego? To jest nasze miasto, to dla niego chcemy pracować a nie uprawiać politykę. Nie będziemy czekać na instrukcje z Warszawy. Nowy Sącz jest mieszkańców Nowego Sącza i czas bym się zwrócił do mieszkańców – Czy chcecie powrotu do tego dziadostwa, które się odbywało? Nie pozwolę na to, żeby Nowy Sącz i mieszkańcy Nowego Sącza byli blokowani. Dziękuje mieszkańcom za wsparcie i czas się zastanowić czy część radnych Nowego Sącza powinna siedzieć na tej sali i to powinny być decyzje mieszkańców Nowego Sącza –
zakończył prezydent.