Przejdź do treści

Nowy Sącz. Sesja Rady Miasta odwołana przez wiceprzewodniczącego

Ratusz w Nowym Sączu - Fot. Maciej Berowski

Zaplanowana na dzisiaj trzecia część XXVIII sesji Rady Miasta Nowego Sącza została odwołana przez wiceprzewodniczącego Rady Michała Kądziołkę z obawy o zagrożenie spowodowane koronawirusem. Swojego zdziwienia nie kryje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, który już zawnioskował o zwołanie sesji w najbliższy piątek.

– Po rozmowie z Panem wiceprzewodniczącym złożyłem w dniu dzisiejszym wniosek o zwołanie III części XXVIII Sesji Rady Miasta w piątek (20 marca) o godzinie 16:00. Będę proponował zdjęcie tematów, które mogą tę sesję przedłużyć. Kwestie, które muszą zostać omówione to tematy budżetowe i strategiczne oraz zgoda na zbycie udziałów MKS Sandecja. Podjęcie tych uchwał spowoduje, że będziemy mogli normalnie funkcjonować i nie paraliżować miasta. Moim zdaniem funkcjonariusze publiczni są zobligowani do pracy na rzecz mieszkańców. Na sali obrad nie będzie więcej jak 50 osób zgodnie z wytycznymi Sanepidu – mówił prezydent Ludomir Handzel na dzisiejszej konferencji prasowej.

Podczas konferencji prezydent zaprosił także mieszkańców  na 19. Spotkanie online na portalu społecznościowym Facebook, które odbędzie się jutro (17 marca) o godzinie 18:00. Podczas spotkanie omówiona zostanie aktualna sytuacja epidemiologiczna, związana z pandemią Koronawirusa.

/źródło: UM NS