Nowy Sącz: Seryjny złodziej usłyszał 11 zarzutów

Opublikowano 30 listopada 2017 przez
Nowy Sącz: Seryjny złodziej usłyszał 11 zarzutów

Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, kolejny złodziej usłyszał zarzuty. Tym razem 11. Od czerwca do listopada 29-latek ukradł kilka rowerów, okradł mieszkanie, sklep i spółdzielnię, a także włamał się do dwóch samochodów, czym naraził ich właścicieli na straty sięgające ponad 13 tys. złotych.

Mieszkaniec Nowego Sącza działał na terenie miasta i kradł w szczególności w sklepach lub w ich rejonie. Trzy rowery warte blisko 4 tys. złotych ukradł przed sklepem przy ulicy Zdrojowej, kolejny w rejonie sklepu przy ulicy Krakowskiej. W sklepie na ulicy Lwowskiej ukradł kosmetyki warte blisko tysiąc złotych, na ulicy Żywieckiej – portfel, z niezamkniętego samochodu zaparkowanego przy ulicy Magazynowej także portfel w którym były dokumenty oraz 1700 złotych, a z niezamkniętego mieszkania na osiedlu Przetakówka – laptop, pieniądze i dokumenty.

Dwukrotnie włamał się też do samochodów dostawczych, zaparkowanych na parkingu przy ulicy Żywieckiej oraz Węgierskiej i z ich wnętrza zabrał dokumenty, młotowiertarkę oraz pieniądze. Jego łupem padła również należąca do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych … dmuchawa do liści.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji m.in. na podstawie ustaleń zebranych operacyjnie przedstawili 29-letniemu sądeczaninowi 11 zarzutów, w tym 8 zarzutów kradzieży (art. 278 par. 1 kk), także dokumentów, które znajdowały się w skradzionym portfelu (art. 275 par. 1 i 276 kk), 2 zarzuty kradzieży z włamaniem (art. 279 par. 1 kk) oraz 1 zarzut kierowania gróźb karalnych (art. 190 par. 1 kk) do pracownika okradzionego sklepu.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przez policjantów czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Z uwagi na to, że sądeczanin miał już na koncie wyrok za podobne przestępstwa (wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy), za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz