Przejdź do treści


Nowy Sącz. Sądecka Biblioteka Publiczna zajęła I miejsce w rankingu bibliotek za 2018 rok

Biblioteka - fot. www.sbp.nowysacz.pl

Sądecka Biblioteka Publiczna zajęła I miejsce w rankingu bibliotek za 2018 rok przygotowanym przez Dział Edukacji, Nauki i Badań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W rankingu uwzględniono liczbę czytelników, liczbę wypożyczonych książek, woluminów a także ilość zakupionych książek w przeliczeniu na 100 mieszkańców.

– Uzyskane przez naszą placówkę wyniki pokazują, że kondycja bibliotekarstwa i poziom czytelnictwa utrzymują się mniej więcej na stałym poziomie od dwóch lat. Zawsze staramy się kupować dużo nowości wydawniczych, aby czytelnicy przychodząc do naszej biblioteki mieli z czego wybierać – mówi dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Barbara Pawlik.

– Zakupy książek trwają cały rok. Nowości kupujemy na bieżąco. Największym zainteresowaniem wśród czytelników cieszy się literatura piękna – dodaje Barbara Pawlik.

W 2018 roku Sądecka Biblioteka Publiczna zakupiła 11 700 książek za kwotę 260 tys. zł. Do wypożyczalni w głównej siedzibie biblioteki przy ul. Franciszkańskiej trafiło 5500 książek. Do filii – 3600. Natomiast do oddziałów Sądeckiej Biblioteki Publicznej – blisko 2600 książek.

/źródło: UM NS