Nowy Sącz: Rozbił szybę w drzwiach Ratusza teraz o jego losie zadecyduje sąd

Opublikowano 21 września 2018 przez
Nowy Sącz: Rozbił szybę w drzwiach Ratusza teraz o jego losie zadecyduje sąd
fot. KMP Nowy Sącz

W nocy z 13 na 14 września ktoś rozbił szybę w drzwiach Sądeckiego Ratusza. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz nagrania z miejskiego monitoringu jak również skupili się na dotarciu do ewentualnych świadków tego zdarzenia.

Policjanci rozmawiali z osobami, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Wspólnie z pracownikiem punktu monitoringu Straży Miejskiej, przeglądnęli nagrania z sądeckiego Rynku. Te wszystkie działania pozwoliły wytypować sprawcę.
Gdy policjanci przyjechali go zatrzymać, mężczyzna przedstawił alibi, jednak zebrane przez funkcjonariuszy informacje nie pozostawiały wątpliwości kto jest faktycznym sprawcą. Jeszcze tego samego dnia w którym doszło do zdarzenia, 28-letni Sądeczanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, którego dopuścił się z pobudek chuligańskich.
Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnienie przestępstwa uszkodzenia mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.