Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pożar w piwnicy bloku przy ul. Broniewskiego

źródło: KM PSP w Nowym Sączu

W czwartek (14 lipca) około godziny 14:25 trzy zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w bloku przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu.

W piwnicy bloku mieszkalnego powstał pożar a przez okna wydobywał się dym. Na miejsce pożaru zadysponowano Pogotowie gazowe i energetyczne oraz karetkę Pogotowia ratunkowego do zabezpieczenia działań. Na klatce schodowej panowało zadymienie.
Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na gaszeniu pożaru oraz oddymieniu budynku. W trakcie gaszenia pożaru ratownicy sprawdzili mieszkania znajdujące się na klatce schodowej, na prośbę mieszkańców ewakuowano dwie starsze kobiety. Pozostali mieszkańcy pozostali w mieszkaniach do czasu ugaszenia pożaru i oddymienia klatki schodowej. Załoga karetki Pogotowia Ratunkowego przebadała trzy osoby (w tym jedno dziecko), które w chwili powstania pożaru przebywały w mieszkaniach . Działania ratowniczo – gaśnicze trwały prawie pięć godzin. Przyczyna pożaru pozostała nieustalona.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu