Przejdź do treści


Nowy Sącz. Pożar w Galerii Handlowej przy ul. Jeremiego Wiśniowieckiego

Pożar w Galerii Handlowej przy ul. Jeremiego Wiśniowieckiego

W niedzielę 21 sierpnia o godzinie 12.53 oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o pożarze w Galerii Handlowej przy ul. Jeremiego Wiśniowieckiego w Nowym Sączu.

Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza oraz OSP Mystków, OSP Nowy Sącz Biegonice i OSP Nawojowa. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z dwóch okien Galerii Handlowej znajdujących się w górnej części budynku wydobywają się niewielkie ilości czarnego dymu. Na miejscu obecny był dozorca obiektu. – Relacjonują Sądeccy Strażacy, którzy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego dostali się do wnętrza budynku.

Pożarem objęte było znajdujące się na paterze budynku stanowisko handlowe z zegarkami oraz drobnym sprzętem elektronicznym. Strażacy ugasili pożar, a następnie wynieśli na zewnątrz spalone, nadpalone lub uszkodzone przedmioty aby je dogasić. Wnętrze oraz dach budynku sprawdzono pod kątem zagrożenia pożarowego. Działania strażaków trwały niespełna godzinę. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz