Przejdź do treści


Nowy Sącz. Powstanie trzeci most na Dunajcu

Rzeka Dunajec w Nowym Sączu z lotu ptaka - fot. UM NS

Prezydent Ludomir Handzel ogłasza plany kolejnej kluczowej inwestycji w Nowym Sączu – budowy długo oczekiwanego trzeciego mostu na Dunajcu.

Trwają właśnie prace nad przygotowaniem niezbędnej dla realizacji zadania dokumentacji oraz wszystkich pozwoleń – mówi Ludomir Handzel, który zapewnia, że wszystkie formalności będą gotowe jeszcze w tym roku.

Nowa przeprawa będzie stanowiła połączenie  drogi krajowej nr 87 (ul. Węgierska) z obwodnicą Podegrodzia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969. Ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla poprawy sytuacji komunikacyjnej w kierunku południowym, umożliwiając jednocześnie redukcję natężenia ruchu na ulicy Węgierskiej nawet o 70 procent. Po uruchomieniu nowego mostu  planowana jest również całkowita modernizacja ulicy Węgierskiej, która jest jednym z najważniejszych i najbardziej obciążonych szlaków komunikacyjnych w Nowym Sączu.

Decyzja odnośnie budowy w Nowym Sączu trzeciego mostu na Dunajcu została już uzgodniona z Województwem Małopolskim, PKP, Wodami Polskimi, Gminą Podegrodzie, Gminą Chełmiec oraz mieszkańcami.

/źródło: UM NS