Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja

fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci odzyskali samochód skradziony sprzed jednego z domów w Nowym Sączu i zatrzymali złodzieja. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

25 stycznia o poranku sądecka Policja otrzymała zgłoszenie, że poprzedniej nocy sprzed jednej z posesji w Nowym Sączu został skradziony samochód marki Fiat. Pod wskazany adres natychmiast zostali skierowani policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy po przeprowadzeniu czynności na miejscu, ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy. Wkrótce na jednej z ulic miasta odnaleźli samochód, a zatrzymanie złodzieja było tylko kwestią czasu.

W toku intensywnych działań kilka dni później policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o to przestępstwo i przedstawili mu zarzut z art. 278 Kodeksu karnego. Młody mężczyzna przyznał się policjantom do popełnienia kradzieży. Do zabrania samochodu zachęciły go otwarte drzwi i kluczyki pozostawione w stacyjce. Dodatkowo 18-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Okazja czyni złodzieja, dlatego sami nie stwarzajmy mu takiej szansy. Gdy zostawiamy samochód na parkingu czy nawet na własnej posesji pamiętajmy, by domykać szyby i dobrze zamknąć pojazd oraz by nie pozostawiać wewnątrz dokumentów i wartościowych rzeczy, które mogą skusić złodzieja. W przypadku, gdy zorientujemy się, że padliśmy ofiarą przestępcy, należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

/źródło: KMP Nowy Sącz