Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policjanci na przejściach dla pieszych czyli akcja „Zatrzymaj Się i Żyj” przed świętami

Okres przedświąteczny to czas większego ruchu drogowego, a w związku z tym większej ilości zagrożeń dla jego niechronionych uczestników, czyli pieszych. Dlatego sądeccy policjanci rozpoczęli wczoraj akcję „Zatrzymaj Się i Żyj”.

Od wczoraj (tj. 29 marca) sądeccy policjanci prowadzą działania w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza na drogach jednokierunkowych z wyznaczonymi co najmniej dwoma pasami ruchu, jak również w rejonie centrów handlowych, gdzie można się spodziewać zwiększonej ilości pieszych.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzają czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem.

Na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa oraz zgodnie z oczekiwaniami społecznymi, policjanci będą nadzorować m.in. przejścia dla pieszych:

  • w rejonie szkoły na ulicy Jagiellońskiej
  • w rejonie przychodni na alejach Batorego
  • w rejonie skrzyżowania: ul. Królowej Jadwigi z ul. Poniatowskiego
  • w rejonie sklepu przy ulicy I Brygady
  • w rejonie sklepu przy ulicy Prażmowskiego

Akcja „Zatrzymaj Się i Żyj” jest organizowana przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Radiem RDN oraz Miejskim Zarządem Dróg w Nowym Sączu.

/KMP Nowy Sącz