Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policja zatrzymała podpalacza

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Sądecka Policja po pościgu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o podpalenie samochodu i przerysowanie czterech innych.

W sobotę 6 maja późnym wieczorem, ok. godz. 22.35, sądeccy policjanci udali się pilnie na Osiedle Szujskie w Nowym Sączu, gdzie według zgłoszenia miał palić się samochód. Gdy dotarli na miejsce zauważyli palącą się na parkingu toyotę. Ogień obejmował lewe przednie nadkole wraz z oponą i szybko się rozprzestrzeniał w kierunku wnętrza, dlatego policjanci pośpiesznie zaczęli gasić ogień, tym bardziej, że pojazd znajdował się w bliskiej odległości od budynku wielorodzinnego. Policjanci ugasili ogień na zewnątrz pojazdu, a przybyła po chwili Straż Pożarna całkowicie ugasiła płonący samochód. W trakcie akcji gaśniczej, osoby postronne zgłosiły policjantom, że po drugiej stronie ulicy mężczyzna rysuje zaparkowane pojazdy. Na widok policjantów zaczął on uciekać, dlatego funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg i już po chwili go zatrzymali.
19-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który podejrzany jest o podpalenie samochodu marki Toyota oraz uszkodzenie powłoki lakierniczej czterech innych pojazdów, usłyszał zarzut z art. 288 kk ( uszkodzenie mienia). Straty wstępnie oszacowano na łączną kwotę ponad 55 tysięcy złotych.
Za ten czyn grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci wnioskowali do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych. Prokurator przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu