Przejdź do treści


Nowy Sącz: Orange zainwestuje ponad 18 mln zł w rozbudowę sieci światłowodowej

Orange zainwestuje ponad 18 mln zł w rozbudowę sieci światłowodowej - Fot. www.nowysacz.pl

Podczas dzisiejszego spotkania w sądeckim ratuszu prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i przedstawiciel firmy Orange Polska dyrektor komercyjny Leszek Gajewski podpisali porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju sieci światłowodowej na terenie Nowego Sącza.
Operator tylko w tym roku planuje objąć zasięgiem ponad 13600 gospodarstw domowych na terenie Nowego Sącza. Koszty inwestycji w całości pokryje firma Orange. W sumie do końca 2018 roku Orange zainwestuje ponad 18 mln zł w rozwój sieci światłowodowej na terenie miasta, a w zasięgu światłowodu ma znaleźć się nawet 15 tys. gospodarstw domowych.
– Dzisiaj podpisujemy porozumienie z firmą, która chce zainwestować w Nowym Sączu znaczące pieniądze w sieć telekomunikacyjną, światłowodową, która będzie służyła mieszkańcom – Powiedział Ryszard Nowak i dodał – Dzisiaj dostęp do Internetu jest kwestią podstawowej potrzeby, która wiąże się z szybkim dostępem do informacji. Wielomilionowa inwestycja z pewnością wzbogaci naszą infrastrukturę miejską, stąd też moja decyzja aby takie porozumienie z firmą Orange zawrzeć. Trzeba również pamiętać, że są to działania, które będą służyć nie tylko mieszkańcom, ale również firmom i przedsiębiorcom.
– Bardzo się cieszę, że dołączamy do miast, które stają się miastami cyfrowymi z łatwym i szybkim dostępem do Internetu – Podkreślił prezydent.
O szczegółach telekomunikacyjnej inwestycji mówił dyrektor komercyjny Orange Polska Leszek Gajewski. – Inwestujemy w perspektywie trzyletniej w latach 2016-2018. Mamy zamiar podłączyć do sieci światłowodowej ponad 3 mln gospodarstw domowych. W Nowym Sączu chcemy aby było to około 15 tysięcy gospodarstw, z czego największy front prac budowlanych rozpoczynamy właśnie teraz, po podpisaniu dzisiejszego porozumienia. Natomiast prace zostaną dokończone na początku 2018 roku – mówił przedstawiciel firmy Orange. – Ten internet, który proponujemy w Nowym Sączu będzie z najwyższej półki, internet światłowodowy, bezpośrednio do mieszkania klienta. Każdy mieszkaniec, który znajdzie się w zasięgu takiej sieci będzie mógł z niej skorzystać – powiedział dyrektor Leszek Gajewski.
Dotychczas podobne porozumienia zostały zawarte między innymi z miastem Rzeszów, Kielce, Siedlce czy Przemyśl.

źródło: www.nowysacz.pl