Przejdź do treści


Nowy Sącz. MZD chce zbudować przebicie ul. 29 Listopada do ul. Smolika

źródło: Google Maps - Google.pl

Miejski Zarząd Dróg chce zbudować przebicie ul. 29 Listopada do ul. Dr. Juliana Smolika, przy której znajduje się Sąd Rejonowy w Nowym Sączu.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel opublikował dzisiaj na swoim facebookowym profilu pismo, które otrzymał od dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. W piśmie tym dyrektor MZD Adam Konicki zwraca się z prośbą o przyjęcie w Budżecie Miasta na 2019 rok zmian w planach wydatków MZD.

Zmiany w Budżecie mają zapewnić środki potrzebne do opracowania niezbędnej dokumentacji dotyczącej budowy przebicia ul. 29 listopada do ul. dr. Smolnika oraz dokumentacji przebudowy istniejącego odcinka od ul. Nawojowskiej do ul. Wyspiańskiego.

Na tym jednak nie koniec. Dyrektor Konicki chce aby w Budżecie wygospodarowano środki również, między innymi na dokumentacje budowy chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Lwowskiej i Kamiennej.

Prezydent Ludomir Handzel przychylił się do prośby dyrektora MZD. Teraz decyzję w tej sprawie muszą podjąć sądeccy radni. – Miejski Zarząd Dróg chce prowadzić inwestycje drogowe, a ja przychylam się do prośby dyrektora Konickiego o zmiany w budżecie miasta, aby mógł uzyskać pieniądze na ten cel. Wszystko zależy teraz od radnych. – Czytamy na oficjalnym profilu Prezydenta Ludomira Handzla.