Przejdź do treści


Nowy Sącz: Miasteczko Multimedialne musi oddać ponad sto milionów dotacji z UE

Ambitne plany twórców Miasteczka Multimedialnego, którzy chcieli w Nowym Sączu stworzyć Polskie Hollywood zakończyły się w październiku ubiegłe roku, kiedy to a Sąd Rejonowy w Krakowie ogłosił upadłość sądeckiej spółki, a zarząd nad jej majątkiem przejął syndyk.

Jak donosi Gazeta Krakowska – Miasteczko Multimedialne ma zwrócić 105 mln zł unijnej dotacji. Aktualnie w budynku parku technologicznego Brainville pracuje już tylko niewielka grupka osób. Wypowiedzenia otrzymali także wszyscy najemcy, którzy do końca stycznia muszą opuścić obiekt.

We wniosku o ogłoszenie upadłości wskazano stu wierzycieli, wobec których kwota zobowiązań oszacowano na 26 mln zł. Wśród nich nie uwzględniono jednak wykonawców parku. Tymczasem o zwrot unijnej dotacji upomniała się także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, od której Miasteczko Multimedialne otrzymało dotację unijną w wysokości prawie 105 mln zł. Wygląda jednak na to że majątek spółki nie zdoła zaspokoić roszczeń wszystkich wierzycieli gdyż wartość majątku spółki szacowana jest na kwotę około 40 mln zł.