Nowy Sącz. Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabicie syna

Opublikowano 23 grudnia 2021 przez
Nowy Sącz. Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabicie syna

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabicie swojego syna. Do tragedii doszło 7 marca 2021 roku, na terenie posesji położonej przy ulicy Bolesława Prusa w Nowym Sączu.

Prokuratura zarzuca oskarżonemu, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojego syna, posługując się młotkiem, zadał mu wielokrotnie uderzenia po całym ciele, w tym w głowę, okolice szyi i w nogi, którymi spowodował obrażenia ciała skutkujące jego zgonem na miejscu zdarzenia. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, kategorycznie zaprzeczając, aby to on dokonał zabójstwa syna. Wobec oskarżonego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Akt oskarżenia
Nadmienić należy, iż oskarżony czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem (ograniczoną w znacznym stopniu poczytalność) z powodu zaburzeń osobowości u osoby uzależnionej od alkoholu, która to okoliczność może stanowić podstawę do zastosowania nadzwyczajnego złagodzenia kary, czyli w przypadku przestępstwa zabójstwa z art. 148 § 1 k.k. wymierzenia kary pozbawienia wolności nie niższej od jednej trzeciej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, która w tym wypadku wynosi 8 lat.