Przejdź do treści


Nowy Sącz: Jak spędzić ferie zimowe

Ferie zimowe - fot. pixabay.com

Od poniedziałku (14 stycznia) uczniowie z pięciu województw, w tym z Małopolski, rozpoczynają ferie zimowe. Jak zaplanować dziecku czas wolny od zajęć szkolnych? Dla mieszkańców Nowego Sącza propozycje ma Urząd Miasta.

W programie akcji pod hasłem “Bezpieczne Ferie 2019” zaplanowano wiele atrakcji, które z pewnością ucieszą najmłodszych mieszkańców Nowego Sącza. W ich organizacje włączyły się nowosądeckie instytucje – Na każdy dzień przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży kilkanaście różnych zajęć i imprez równolegle – od wyjazdów poprzez zajęcia na terenie miasta. Chcę zaznaczyć, że są to zajęcia absolutnie bezpłatne, są finansowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza – informuje Agnieszka Szeliga z Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta i dodaje: – W ramach tych zajęć zapewniamy dzieciom opiekę, którą będą sprawować pracownicy szkół i placówek oświatowych oraz pracownicy świetlic środowiskowych. Podczas wyjazdów dzieci i młodzież będą ubezpieczone oraz dostaną ciepły posiłek.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są w zarządach osiedli i świetlicach środowiskowych, a wszelkich informacji na temat akcji udziela Biuro Bezpiecznych Ferii, które znajduje się przy ulicy Nadbrzeżnej 77, tel. 18 444 33 75 i czynne będzie w godzinach od 7:30 do 15.30.

Szczególnym wydarzeniem Bezpiecznych Ferii 2019 będzie coroczny Integracyjny Bal Karnawałowy pod hasłem Radość Wasza – Radość Nasza, organizowany na hali MOSiR przez Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi. Bal odbędzie się 24 stycznia w godzinach od 10:00 do 13:00.

źródło: UMNS