Przejdź do treści


Nowy Sącz: Iwona Mularczyk odmówiła udziału w debacie przed 2 turą wyborów

II tura wyborów

18 października odbyła się debata zorganizowana przez RTK I DTS, w której uczestniczyło siedmiu kandydatów w wyborach na prezydenta miasta Nowego Sącza. Wówczas zapowiedziana została ostatnia debata, poprzedzająca drugą turę wyborów prezydenckich w Nowym Sączu.
Zgodnie z zapowiedziami i wynikiem pierwszej tury wyborów w dzisiejszej debacie miała uczestniczyć kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Mularczyk oraz bezpartyjny kandydat na prezydenta miasta Ludomir Handzel. Do debaty nie doszło, ponieważ z zaproszenia do niej skorzystał tylko Ludomir Handzel. W zamian za to odbyło się spotkanie wyborcze z Ludomirem Handzlem, w trakcie którego redaktorzy zadawalaj kandydatowi pytania.
Odczytano także oświadczenie Iwony Mularczyk – W związku z szeregiem nieprawdziwych i oszczerczych ataków na mnie i moją rodzinę w trakcie kampanii wyborczej. Uprzejmie informuje że nie zamierzam brać udziału w debacie z Ludomirem Handzlem. Dla mnie nie posiada on zdolności honorowej. Szkalujące, nieprawdziwe i krzywdzące mnie informacje, które są kolportowane również z ulotką Ludomira Handzla zostały zgłoszone na policje. Mam szacunek do mieszkańców Nowego Sącza i do siebie. Dlatego nie będę brała udziału w debacie z osobą, która stosuje w życiu podwójne standardy. Inne dla opinii publicznej a inne w kampanii wyborczej […].
Ludomir Handzel odniósł się do oświadczenia i stanowczo zaprzeczył, jakoby brał udział w brudnej kampanii przeciwko pani Iwonie Mularczyk informując że również pod jego adresem kierowane są pomówienia i kłamstwa kolportowane za pośrednictwem ulotek, między innymi w sądeckim szynobusie.