Przejdź do treści


Nowy Sacz: Działania policjantów podczas sylwestrowej nocy

fot. www.nowy-sacz.policja.gov.pl

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu sądeccy Policjanci podejmą działania w związku z zabezpieczeniem imprezy sylwestrowej. Głównym celem działania funkcjonariuszy jest ochrona życia i zdrowia oraz mienia bawiących się na rynku osób, jak również zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

– W tę noc wiele osób opuści swoje domy i mieszkania, z czego korzystać mogą przestępcy próbując włamać się do opuszczonych na czas nocy sylwestrowej lokali, placówek handlowych i samochodów. Część osób, z uwagi na wypity alkohol, może prowokować bójki, dopuścić się rozboju czy innych przestępstw. Zatłoczone miejsca, to także pole do działania dla kieszonkowców, dlatego nad bezpieczeństwem sądeczan i mieszkańców powiatu czuwać będą nie tylko umundurowani policjanci, ale również operacyjni, w cywilnych ubraniach, poruszający się nieoznakowanymi pojazdami.

– Tej nocy sądecka policja angażuje do służby znacznie więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj, także po zakończeniu imprezy w rynku, w tym również na terenie powiatu. Rolą policjantów będzie także udrażnianie ruchu oraz interweniowanie wobec kierowców i osób, które swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

Przypominany również, że 1 stycznia 2017 roku w godz. 8.00-22.00 będzie obowiązywać ograniczenie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t.