Przejdź do treści


Nowy Sącz. Dwóch młodych sprawców stanie przed sądem za rozbój

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Dwóch nastolatków zostało zatrzymanych przez sądeccy policjanci w związku z rozbojem na mieszkańcu Nowego Sącza. Do zdarzenia doszło 19 października, około godziny 22:40 na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Dwaj nastolatkowie zbliżyli się do 41-letniego mężczyzny i zażądali od niego pieniędzy. Gdy ten odmówił, zaatakowali go, zadając ciosy i kopiąc. Następnie ukradli mu portfel z dokumentami, telefon komórkowy, srebrny pierścień i powerbank. Straty ofiary wyniosły prawie 3 tysiące złotych.

Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci. W wyniku śledztwa ustalono, że 19-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz 15-letni mieszkaniec Nowego Sącza są podejrzani o popełnienie tego czynu. Obaj zostali zatrzymani dzięki działaniom policji: starszy z nich został znaleziony w okolicach dworca autobusowego w Nowym Sączu, a młodszy przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Po spędzeniu nocy w policyjnej celi, 19-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju, kradzieży oraz ukrywania dokumentów tożsamości innej osoby. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w przypadku 15-latka, który popełnił przestępstwo, decyzję o karach podejmie sąd rodzinny. Zgromadzone dowody zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.