Przejdź do treści


Nowy Sącz: Dopuściły się rozboju i trafiły do aresztu

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwie agresywne i nietrzeźwe kobiety, które używając przemocy zażądały od 17-latka papierosów i pieniędzy, a jego dziewczynie próbowały ukraść torebkę. Obie usłyszały już zarzuty.
W czwartek (16 lutego) przed godziną 16.00, policjanci zauważyli trójkę osób leżących na kanapie w pobliżu śmietnika na ulicy Hallera w Nowym Sączu. Były tam dwie kobiety, zachowujące się wulgarnie i agresywnie, oraz jeden mężczyzna. Gdy funkcjonariusze sprawdzili ich trzeźwość, okazało się że 23-latka ma w organiźmie ponad 3 promile alkoholu, a jej 20-letnia koleżanka o półtora promila mniej. Leżący obok nich mężczyzna również był nietrzeźwy (ponad 3 promile), ale nikogo nie zaczepiał i był spokojny.
W trakcie prowadzonej interwencji funkcjonariusze ustalili również, że kilka minut wcześniej kobiety szarpały przechodzącego obok nich 17-latka, żądając wydania papierosów i pieniędzy, a jego dziewczynie próbowały wyrwać torebkę. Gdy chłopak stanął w jej obronie, zaczęły go bić, jednak parze udało się uciec.
W efekcie podjętej przez wywiadowców interwencji, obie kobiety zostały osadzone w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a po wytrzeźwieniu usłyszały zarzuty. Za popełnione przestępstwo usiłowania rozboju (mniejszej wagi) grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Obie przyznały się do winy i dobrowolnie poddały się karze.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu