Nowy Sącz. Cleo zaśpiewa na scenie Amfiteatru w Parku Strzeleckim

Opublikowano 27 września 2021 przez
Nowy Sącz. Cleo zaśpiewa na scenie Amfiteatru w Parku Strzeleckim
Koncert CLEO w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej – źródło: MOK

W sobotę 2 października na scenie Amfiteatru w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej,  zaśpiewa CLEO. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety dostępne na: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/cleo/

Cleo – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa youtube i pierwsza słowianka rzeczpospolitej. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, r’n’b, funk i hip hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti Labelle, Chaka Khan, Laryn Hill.
Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale youtube łącznie w różnych wersjach około 100 milionów razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 roku. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów eurowizji. Wydana rok później płyta Hiper/Chimera uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 ( półtora miliona ) fanów a jej teledyski na youtube wyświetlono około 200 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album Bastet który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty. Pierwszy singiel z płyty, „Zabiorę nas” uzyskał najwyższy status diamentowego singla i uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2016 roku.