Przejdź do treści


Nowy Sącz: Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą bezpłatnie zaszczepić swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Z szczepień mogą skorzystać dzieci zameldowane na terenie Nowego Sącza i urodzone w latach 2015-2016, które nie ukończyły 3 roku życia. Program darmowych szczepień będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 30 listopada 2018 roku. Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego terminu rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Szczepienia dzieci realizuje i wykonuje Centrum Medyczne „Batorego” Sp. z o.o. znajdujące się w Nowym Sączu przy Al. Batorego 77/ Zapisy na szczepienia przyjmowane są w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie: 18 442 00 06 wew. 2.
Dodatkowe informacje na temat szczepień pod numerami telefonu: 18 44 86 780, 18 44 86 790
Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowy Sącz. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym – Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym.
Szczegółowe informacje na stronie: www.profilaktykawmalopolsce.pl