Przejdź do treści


Nowy Sącz. Bezpieczne Wakacje w Pałacu Młodzieży

Panorama Nowego Sącza – fot. Piotr Gaborek

Ruszają Bezpieczne Wakacje, podczas których od poniedziałku do piątku miejskie placówki zapewnią dzieciom z Nowego Sącza różnorodne atrakcje. Z racji epidemii koronawirusa tegoroczna edycja będzie się różnić od tych w poprzednich latach.

W piątek w Pałacu Młodzieży odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Ludomir Handzel wraz z zastępcą prezydenta Magdaleną Majką oraz dyrektor Pałacu Młodzieży Milenią Małecką – Rogal przybliżyli szczegóły tegorocznej edycji Bezpiecznych Wakacji.

– Powoli wracamy do normalności – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Musimy zacząć żyć normalnie, dlatego chcemy przedstawić plany Pałacu Młodzieży na okres wakacji. Wiemy, że spora grupa mieszkańców nie wyjedzie na wakacje w tym roku, dlatego tym bardziej chcemy zapewnić wsparcie dla rodziców i dzieci podczas wakacji.

 

– Bardzo się cieszę, że dzięki Panu Prezydentowi oferta Bezpiecznych Wakacji będzie naprawdę szeroka. Mamy już przygotowane plakaty, które znajdą się w każdym zakątku miasta i będą informować o naszych zajęciach. Na każdy dzień tygodnia zaplanowaliśmy osobny blok tematyczny – mówiła dyrektor Pałacu Młodzieży Milenią Małecką – Rogal.

– To co będzie się działo w Pałacu Młodzieży to tylko część bardzo bogatego programu, który przygotowujemy z Panem Prezydentem – powiedziała zastępca prezydenta Magdalena Majka. – Tegoroczna edycja Bezpiecznych Wakacji, będzie się nieco różnić od poprzednich. Chcę tylko powiedzieć, że przygotowujemy Bezpieczne Wakacje jakich jeszcze nie było. Za niedługo dowiecie się Państwo więcej.