Przejdź do treści


Nowy Sącz: Bezczelny złodziej rowerów trafił w ręce policjantów

fot. KMP Nowy Sącz

Na początku listopada sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu mężczyzna prowadzi dwa skradzione rowery. Złodziej jednośladów został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.
Po otrzymaniu zgłoszenia patrol niezwłocznie udał się we wskazane miejsce. Tam policjanci wylegitymowali mężczyznę, który z każdą kolejną chwilą był coraz bardziej agresywny i arogancki. Młody mężczyzna dwukrotnie kopnął funkcjonariusza, wyrywał się i próbował uciekać. Jak się okazało, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. – Informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Policjanci ustalili że rowery, które miał przy sobie agresywny mężczyzna zostały przez niego skradzione z budynku gospodarczego znajdującego się na posesji przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Właściciel oszacował ich wartość na blisko 4 tysiące złotych.
Policjanci przedstawili 20-latkowi dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył kradzieży dwóch rowerów, z kolei drugi zarzut to zmuszanie przemocą do zaniechania czynności służbowych przez funkcjonariusza w związku z podjętą przez niego interwencją. Za te czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

/KMP Nowy Sącz