Przejdź do treści


Nowy Sącz. 33-latek zatrzymany z amfetaminą

fot. KMP Nowy Sącz

Podczas kontroli drogowej w samochodzie kierowanym przez 33-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyzna jest również podejrzewany o prowadzenie pojazdu pod jej wpływem.

4 czerwca sądeccy policjanci podczas patrolu na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen. Po krótkiej rozmowie z kierowcą funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W pierwszej kolejności skontrolowali dokumenty oraz stan trzeźwości. Te były bez uwag. Natomiast przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało, że kierujący może być pod wpływem środków psychotropowych. Dodatkowo policjanci w samochodzie ujawnili woreczek z białym proszkiem. – Informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej Policji.

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zatrzymany a w szpitalu pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Przeprowadzone badanie wykazało, że substancja zabezpieczona w pojeździe mężczyzny to amfetamina. 33-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych, a w przypadku potwierdzenia, że był również pod ich wpływem odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, za co grodzi do 3 lat więzienia.