Przejdź do treści


Nowy Sącz. 24-letni wandal zniszczył wiaty przystankowe

Rozbita szyba

Do 5 lat więzienia grozi 24-letniemu sądeczaninowi, który zdemolował dwie wiaty przystankowe na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu.

W sobotę 21 maja około godziny 1:40 sądeccy policjanci dostali zgłoszenie, że na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu dwóch nietrzeźwych mężczyzn głośno się zachowuje i najprawdopodobniej demoluje przystanek autobusowy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zastali tam dwóch mieszkańców Nowego Sącza. Podczas interwencji obaj mężczyźni byli wulgarni i agresywni, a do czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy podchodzili w sposób lekceważący. Z uwagi na to, że wyczuwalna była od nich silna woń alkoholu, sądeczanie zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Jak ustalili policjanci, dewastacji miał dopuścić się 24-latek, który kopiąc nogą, wybił cztery szyby w dwóch wiatach przystankowych, czym spowodował straty w wysokości 1,5 tys. złotych. Sądeczanin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, którego dopuścił się z błahego powodu. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.