Przejdź do treści

Nowosądecki Jarmark Wielkanocny

Rynek w Nowym Sączu - fot. Piotr Gaborek

W ten weekend na płycie nowosądeckiego Rynku odbędzie się Nowosądecki Jarmark Wielkanocny. To trzydniowa uczta dla zmysłów, gdzie miłośnicy regionalnej kultury, rękodzieła i smaków będą mieli okazję do odkrywania bogactwa tradycji wielkanocnych.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, wśród których znalazły się:

  • Stoiska z rękodziełem i regionalnymi przysmakami: Jarmark będzie nie tylko miejscem do spotkań, ale również do zakupu wyjątkowych pamiątek oraz delektowania się smakami charakterystycznymi dla tej okolicy. Stoiska z rękodziełem oferować będą unikatowe wyroby lokalnych twórców, a stanowiska z regionalnymi przysmakami pozwolą na degustację tradycyjnych wielkanocnych potraw.
  • Konkurs na palmę wielkanocną: W niedzielę o godzinie 11:30 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. To doskonała okazja dla lokalnych artystów i miłośników rękodzieła, aby zaprezentować swoje umiejętności.
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci: Dla najmłodszych uczestników Jarmarku, w niedzielę w godzinach od 11:00 do 14:00, przewidziano warsztaty plastyczne. To świetna okazja dla dzieci do wyrażenia swojej kreatywności poprzez tworzenie ozdób wielkanocnych, co z pewnością sprawi im wiele radości.
  • Darmowy poczęstunek dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina: W sobotę i niedzielę, posiadacze Karty Nowosądeczanina będą mieli możliwość skorzystania z darmowego poczęstunku.

Na wydarzenie zaprasza prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowosądecki Jarmark Wielkanocny 2024
Nowosądecki Jarmark Wielkanocny 2024