Przejdź do treści


Nie zdążyła przejechać na drugą stronę i utknęła między rogatkami

Kobieta kierująca osobowym BMW  wjechała na przejazd kolejowy, mimo że sygnalizator nadawał już sygnał czerwony. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na wysokim mandacie i punktach karnych.

Do zdarzenia doszło 24 października około godziny 19:30 na przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu. Kierująca osobowym BMW kobieta , pomimo, że sygnalizator nadawał już sygnał świetlne i dźwiękowe wjechała na przejazd kolejowy. Po chwili zapory się zamknęły, a pojazd utknął na przejeździe. Zanim jednak nadjechał pociąg, kierującej udało się ustawić pojazd pomiędzy rogatkami a torowiskiem w miejscu bezkolizyjnym, mimo to maszynista zatrzymał towarowy skład, który prowadził.

Za zignorowanie przepisów i wjechanie na przejazd mimo tego, że opuszczały się już zapory, policjanci nałożyli na 39-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, jednak policjanci apelują, aby wjeżdżając na przejazd kolejowo-drogowy, zachować szczególną ostrożność.

/źródło: Sądecka Policja