Przejdź do treści


Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Sączu i Nowosądecką Małą Galerią zaprasza na 12. edycję Narodowego Czytania pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Wspólne czytanie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odbędzie się w sobotę 9 września 2023 o godz. 17:00 przy Amfiteatrze w Parku Strzeleckim –  wstęp wolny.

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

/źródło: MOK Nowy Sącz