Przejdź do treści


Można już korzystać z parkingu “pod Panoramą”

Nowy parking pod Panoramą - fot. UM NS

Można już korzystać z parkingu przy ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu, czyli tzw. parkingu “pod Panoramą”. Wczoraj, parking został odebrany po przebudowie, a otwarcia dokonał prezydent Ludomir Handzel. Nowy parking pomieści 86 samochodów, a pierwsze 90 minut postoju będzie darmowe dla mieszkańców Nowego Sącza.

– Wreszcie możemy skończyć w naszym mieście z mówieniem, że nie da się czegoś zrobić – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Udało się wybudować parking na 86 miejsc parkingowych, na którym będzie obowiązywać Karta Nowosądeczanina. Od dnia dzisiejszego szczęśliwi posiadacze samochodów, których numer rejestracyjny to KN, będą mogli parkować 90 minut za darmo.

Szczegóły darmowego parkowania omówiła prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej Anna Bednarczyk-Maśko. – Przez pierwsze tygodnie parking będą obsługiwały osoby, które dla pojazdów zarejestrowanych w Nowym Sączu, będą wystawiały specjalne darmowe bilety na czas 90 minut. W momencie przekroczenia tego czasu zostanie naliczona opłata za każdą rozpoczętą godzinę. Od 1 września zostanie zamontowany parkometr, który po wpisaniu numeru rejestracyjnego będzie wydawał darmowe bilety.

Do 7 września bieżącego roku z nowego parkingu zostanie także wykonany dojazd do ścieżki rowerowej EuroVelo. W planach jest także budowa kolejnego parkingu również przy ulicy Romanowskiego.

Mieszkańcy posiadający pojazdy o numerze rejestracyjnym innymi niż KN, zapłacą 3.20 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Opłaty za parkowanie będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty od 7:00-15:00.

Inwestycja polegała na budowie miejsc postojowych dla samochodów osobowych wraz z jezdniami manewrowymi. Przebudowie były także poddane chodniki oraz schody prowadzące do parkingu i wykonano nowe oświetlenie.