Mimo apeli Policji na Sądecczyźnie wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy

Mimo apeli Policji na Sądecczyźnie wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy
NS info

Podczas minionego weekendu na drogach Sądecczyzny policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W niedziele (5 czerwca) około godz. 17:20 w Krynicy Zdroju na ul. Kraszewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W poniedziałek (6 czerwca) około godziny 00:40 na ul. Pułaskiego w Krynicy Zdroju, funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca Tylicza, kierującego samochodem marki Mazda. Po badaniu okazało się że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W piątek (3 czerwca). przed godziną 11:00 policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu na ul. Wielki Wygon zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu do kierowania pojazdami.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

 

Tagi: