Przejdź do treści


Mimo apeli Policji na Sądecczyźnie wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy

Podczas minionego weekendu na drogach Sądecczyzny policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W niedziele (5 czerwca) około godz. 17:20 w Krynicy Zdroju na ul. Kraszewskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W poniedziałek (6 czerwca) około godziny 00:40 na ul. Pułaskiego w Krynicy Zdroju, funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mieszkańca Tylicza, kierującego samochodem marki Mazda. Po badaniu okazało się że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W piątek (3 czerwca). przed godziną 11:00 policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu na ul. Wielki Wygon zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu do kierowania pojazdami.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu