Przejdź do treści

Mieszkańcy Chełmca mogą już rejestrować pojazdy!

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu - fot. Maciej Berowski

Warszawski dostawca ogólnopolskiego programu CEPIK 2 – Pojazd usunął błędy w aplikacji, która od 2 stycznia uniemożliwiała mieszkańcom gminy Chełmiec rejestrowanie pojazdów w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Problem pojawił się w związku z planem przekształcenia gminy Chełmiec w gminę miejsko-wiejską. Do programu wprowadzono słownik, uwzględniający tę zmianę. Gdy okazało się, że decyzja o nadaniu statusu miasta dla Chełmca została przesunięta w czasie, system blokował możliwość rejestracji pojazdów.

– Po naszych licznych interwencjach błąd w końcu udało się naprawić i system działa już poprawnie – mówi Tomasz Czerniec, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Zapraszamy do nas kierowców i jednocześnie przepraszamy za utrudnienia, na które nie mieliśmy wpływu -dodaje.

Zainteresowani mogą rejestrować pojazdy w poniedziałki od godz. 8:00 do 15:30 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:30 do 15:00. Mogą umawiać wizytę telefonicznie (18 41 41 777) bądź za pośrednictwem zakładki „Cyfrowy urząd” na stronie www.nowosadecki.pl.

(szel)