Przejdź do treści


Kto jest moim dzielnicowym i jak trafić na komendę?

Co zrobić gdy nie znamy swojego dzielnicowego lub szybko potrzebujemy dostać się do najbliższej jednostki Policji? Odpowiedź jest bardzo prosta – skorzystajmy z bezpłatnej aplikacji “Moja Komenda”.
Wspomniana aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.
Dzielnicowych możemy wyszukać również po ich imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie.
Aplikacja “Moja komenda” zawiera także informację o adresach i numerach telefonów wszystkich komend i komisariatów w Polsce.
Została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji:
W pierwszym przypadku – po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja sama odnajduje najbliższą jednostkę Policji.
W drugim przypadku – gdy przejdziemy w tryb online wystarczy jedno nasze kliknięcie, by aplikacja wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu.
Istnieje również możliwość wyszukania komendy po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline, dlatego użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu.
Bezpłatną aplikację można pobrać pod poniższymi adresami:

  • dla urządzeń systemu Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl
  • dla urządzeń systemu iOS https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159