Przejdź do treści

Krynica-Zdrój: Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem za posiadanie narkotyków

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Policjanci z Krynicy zatrzymali podczas kontroli drogowej dwoje mieszkańców Sądecczyzny. Kierowca i pasażerka Audi odpowiedzą za posiadanie narkotyków, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

2 września, około godziny 2:30, na jednej z ulic w Krynicy-Zdroju, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. W trakcie przeprowadzanych czynności mundurowi poczuli z wnętrza pojazdu charakterystyczną woń marihuany. To skłoniło ich do dokładniejszego przeszukania pojazdu. W trakcie rewizji samochodu, policjanci natknęli się na woreczki zawierające białą krystaliczną substancję oraz papierowy kubek z suszem roślinnym, ukryte w schowkach. Dodatkowo, kierowca miał przy sobie dwie białe tabletki schowane w woreczku strunowym. Mężczyzna nie krył się z tym, że te przedmioty są jego własnością, co spowodowało jego natychmiastowe zatrzymanie. Natomiast u pasażerki, która podczas kontroli zaczęła zachowywać się nerwowo, funkcjonariusze znaleźli cztery zwitki folii aluminiowej, w których była biała substancja w proszku. To także doprowadziło do jej zatrzymania. Po sprawdzeniu narkotesterem zabezpieczonych substancji okazało się, że była to marihuana, mefedron i tabletki ecstasy – łącznie blisko 20 gramów. Dodatkowo w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne narkotyki.

Dwójce młodych mieszkańców Sądecczyzny przedstawiono poważne zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, co może skutkować karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie koniec sprawy. Z uwagi na nadpobudliwość mężczyzny i podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków, przewieziono go do szpitala, gdzie pobrano próbki jego krwi do badań. Jeśli te badania potwierdzą obecność niedozwolonych substancji, mężczyzna będzie musiał ponieść także konsekwencje związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem narkotyków.

/źródło: KMP Nowy Sącz