Przejdź do treści


Krynica Zdrój: Posiadał amfetaminę – został zatrzymany przez Policję

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Czujność krynickich policjantów przyniosła rezultaty. W czasie interwencji ujawnili u 34-letniego mieszkańca Krynicy Zdrój amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 18 listopada br. około godz. 22:30 w czasie patrolowania ulic miasta Krynicy Zdroju policjanci na ul. Kraszewskiego, zwrócili uwagę na mężczyznę, który siedział na przystanku autobusowym i palił papierosy. Z uwagi na to, że było to miejsce objęte zakazem, funkcjonariusze podjęli interwencję. W przebiegu której w trakcie kontroli osobistej ujawnili u 34-letniego Kryniczanina zawiniątko folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Po sprawdzeniu narkotesterem ujawnionej substancji, okazało się, że jest to amfetamina. 34-letni mieszkaniec Krynicy Zdroju został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy w policyjnej celi został mu przedstawiony zarzut posiadania środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności ( art. 62 ustawy). Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krynicy Zdroju.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu