Przejdź do treści


Krynica-Zdrój. Napadł na mężczyznę, gdy ten wybierał pieniądze z bankomatu

Zdjęcie ilustracyjne -KMP Nowy Sącz

Dzięki wspólnym działaniom krynickiej Policji i Straży Miejskiej bardzo szybko udało się zatrzymać mężczyznę, który używając przemocy, okradł mieszkańca uzdrowiska.

18 marca br. około godziny 12:30, policjanci z Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna, który wybierał pieniądze z jednego z bankomatów w centrum uzdrowiska, został napadnięty i okradziony. Sprawca zaatakował z zaskoczenia, uderzył poszkodowanego w twarz, zabrał mu portfel z gotówką, dokumentami i kartami bankomatowymi, po czym uciekł. – Informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej w rejonie dworca zauważył poszukiwanego mężczyznę. Podczas legitymowania 28-latek nerwowo się zachowywał, nie chciał podać swoich danych i zaczął być agresywny. Mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi realizując dalsze czynności odzyskali skradzione 2 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz