Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Forum Ekonomiczne przeniesione do Karpacza. Wszystko przez koronawirusa

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy - fot. www.malopolska.pl

Tegoroczne Forum Ekonomiczne zostało przeniesione do Karpacza. Krynica-Zdrój znalazła się bowiem w „czerwonej strefie”, w której nie można organizować tego typu imprez.

Od lat, początkiem września w Krynicy spotykali się prezydenci i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów z kilkudziesięciu państw świata, aby debatować o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów.

Aktualnie Powiat Nowosądecki znajduje się wciąż w „czerwonej strefie” w związku z pandemią koronawirusa. Oznacza to, że w Krynicy-Zdroju nie można było zorganizować Forum Ekonomicznego. Jak czytamy na stronie organizatora forum – Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Spotkamy się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w dniach od 8 do 10 września 2020 r. Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych Gości.

XV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów odbędzie się Online
Również z powodu epidemii Forum Ekonomiczne Młodych Liderów, które przez ostatnie lata było organizowane w Nowym Sączu, odbędzie się Online. Dzięki technologii młodzi liderzy spotkają się w wirtualnej rzeczywistości aby dyskutować między innymi o przyszłości Starego Kontynentu, możliwych rozwiązaniach problemów ekonomiczno-społecznych, wpływie młodych ludzi na rozwój państwa i społeczeństwa oraz nowych technologiach wspomagających rozwój biznesu.