Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Czy w centrum powstanie podziemne przejście dla pieszych, które usprawni ruch?

Krynica-Zdrój - fot. Maciej Berowski

W czwartek 9 grudnia odbyło się spotkanie w sprawie problemów komunikacyjnych i bezpieczeństwa pieszych w Krynicy-Zdroju.

Spotkanie to jest odpowiedzią na apele mieszkańców Krynicy, kierowców oraz radnych miejskich, którzy interweniowali do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie w sprawie częstych korków tworzących się w okolicy nowego ronda przy Parku im. Mieczysława Dukieta. Największe utrudnienia w ruchu występują tutaj zazwyczaj w sezonie letnim i zimowym, kiedy wierni wychodząc ze mszy w pobliskim kościele Wniebowzięcia NMP praktycznie blokują ruch na rondzie.

W spotkaniu tym uczestniczył Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Kwiatkowski, zastępca burmistrza Krynicy-Zdroju Paweł Maślanka, Dyrektor Krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP Wojciech Matras oraz specjaliści.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Wstępnie przeanalizowaliśmy sytuację ruchu w Krynicy. Tematem teraz zajmą się eksperci – inżynierowie. Zarząd Dróg Wojewódzkich zleci wykonanie specjalistycznej ekspertyzy na temat natężenia ruchu w Krynicy Zdroju. Na ten moment zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany ruchu, które ułatwią przejazd przez centrum miasta – mówi marszałek Witold Kozłowski.

To jednak nie koniec, ponieważ marszałek Małopolski zlecił także wykonanie, w porozumieniu z Miastem, symulacji kosztów wybudowania podziemnego przejścia dla pieszych. Takie rozwiązanie z całą pewnością usprawniłoby ruch i zapobiegłby tworzeniu się wielokilometrowych korków przy wjeździe do Krynicy, które bez wątpienia odstraszają turystów i stanowią zmorę dla mieszkańców.

/fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego